MX-STREAM

Musical Fidelity zawsze kierował się wizją tworzenia muzycznie angażujących produktów audio, które mogą utrzymać ten standard wierności przez wiele kolejnych pokoleń. Wiele klasyków MF jest nadal w rękach swoich dumnych właścicieli i udowodniło sukces naszej filozofii projektowania.

Streaming w tradycji Musical Fidelity

MX-Stream został opracowany z tym samym celem, co wszystko inne w Musical Fidelity. Technicznie poprawna konstrukcja, która nie tylko mierzy jak marzenie, ale również brzmi jak ona. Aby był wierny oryginalnemu duchowi Musical Fidelity, musi mieć nasze ciepłe, ale przejrzyste i niesamowicie szczegółowe brzmienie sygnaturowe, a nie być tylko technicznym czarodziejstwem dla czystych pomiarów technicznych. Musimy to usłyszeć, musimy to poczuć i musimy być przez to poruszeni.

Istnieją produkty audio z przeszłości, które niekoniecznie były mierzone tak dobrze, ale ludzie wciąż je kochali. Można to zrobić również z niemal perfekcyjną specyfikacją techniczną i takim samym zaangażowaniem w rzeczywiste postrzegalne cechy dźwięku. I Musical Fidelity właśnie to robi - zawsze.

W rezultacie, te kawałki sprzętu audio są wyniesione na najwyższy poziom i stają się prawdziwym wejściem do niedrogiego, bezsensownego high-endu. MX-Stream jest kolejnym doskonałym przykładem naszej długotrwałej filozofii projektowania.

Przegląd i konstrukcja sprzętowa

MX-Stream to uniwersalne, wyłącznie transportowe urządzenie sieciowe, które może przenieść dowolną usługę strumieniową online lub sieciową do wzmacniacza zintegrowanego lub przetwornika C/A. Wszystko czego potrzebujesz to istniejące wejście USB Class 2.0 Audio. Cyfrowe obwody audio MX-Stream to całkowicie niestandardowy projekt od podstaw. Ogromna część wewnątrz obudowy poświęcona jest rozbudowanej sekcji zasilania. Mamy zasilacze i wysokiej klasy komponenty stabilizujące napięcie dla wszystkich różnych jednostek PCB. Mamy zaawansowany re-clocking - nawet główny procesor jest obsługiwany przez zoptymalizowany pod kątem audio zegar, co jest zupełnie niespotykane w typowych rozwiązaniach streamingowych, ponieważ zazwyczaj pracują one ze standardowymi zegarami CPU, takimi jak w zwykłych komputerach. Każdy przychodzący sygnał cyfrowy jest oczyszczany od samego początku. Wszystkie pliki audio, które przychodzą i wychodzą, są najlepsze, jakie mogą być, poprzez wyeliminowanie wszystkich niepożądanych szumów, które można znaleźć w typowych rozwiązaniach streamingowych. Dzięki zoptymalizowanemu oprogramowaniu, byliśmy w stanie zmusić tę zaawansowaną technologicznie konstrukcję sprzętową do jej absolutnych granic. Wszystko to zaowocowało powstaniem pierwszego streamera o niemal zerowym jitterze, jaki kiedykolwiek widzieliśmy.

Bit-perfect i otwarty projekt oprogramowania

Jego konstrukcja sprawia, że jest odporny na przyszłość dzięki otwartej architekturze. Za 10 lat MX- Stream będzie tak samo aktualny jak dziś, ponieważ może uruchomić dowolne oprogramowanie open source, które chcesz i możesz mu rzucić. Będzie używać tego samego rewelacyjnego projektu sprzętowego i nadal będzie doskonałym transportem strumieniowym. Oczywiście na razie można po prostu rozpakować urządzenie i skonfigurować je, a będzie ono idealnie gotowe do pracy w trybie plug&play i będzie można od razu przesyłać strumień do przodu. Wbudowany system operacyjny i oprogramowanie do odtwarzania - domyślnie - jest ustawione tak, aby umożliwić transfer 1:1 bit-perfect digital audio do wybranego DAC USB od samego początku. Nie musicie się o nic martwić, wszystkie prace inżynierskie i konfiguracyjne wykonaliśmy za Was. Możesz cieszyć się dźwiękiem sygnowanym przez Musical Fidelity bez dogłębnej znajomości cyfrowej technologii audio. Jednakże wszyscy eksperci-użytkownicy znajdą zaawansowane opcje dostępne w celu dostosowania doświadczenia do ich dokładnej specyfikacji i uzyskania pełnej i przejrzystej kontroli nad tym, co robi ich system. Prawdziwie dostępny high-end na wyciągnięcie ręki.

Elastyczność i opcje sterowania

MX-Stream może być sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, w dowolnej przeglądarce internetowej i można do niego podłączyć ekrany HDMI i dotykowe, aby uzyskać pełne, haptyczne wrażenia z użytkowania. Pełen certyfikat Roon-Ready, obsługa wszystkich bezstratnych usług strumieniowych wysokiej rozdzielczości, które są obecnie dostępne i formatów hi-res (do 32bit/384kHz i DSD256) i standardowe funkcje sieciowe, takie jak obsługa NAS, obsługa dysków twardych USB, UPNP/DLNA, Bluetooth, Shareport (dla urządzeń iOS), web-radio, CD-ripping z automatycznym tagowaniem i automatycznym indeksowaniem biblioteki muzycznej przynoszą niezrównaną wszechstronność.

Usługi strumieniowania

Idealny towarzysz strumieniowania

Jako samodzielne urządzenie, MX-Stream jest idealnym dodatkiem do każdego wzmacniacza zintegrowanego lub DAC z wejściem USB B. Nie tylko technologia wewnątrz MX-Stream jest kompletna, high-endowa, każdy obwód analogowy w zintegrowanych wzmacniaczach analogowych wykazuje zwiększoną wydajność, gdy obwody cyfrowe i zasilacze są oddzielone od obwodów analogowych. Poprzez wciśnięcie dużej ilości układów cyfrowych, można zaobserwować dodatkowe zniekształcenia wysokich częstotliwości w całym systemie. Z drugiej strony, ogromne zasilacze dla przedwzmacniaczy i wzmacniaczy z dużą ilością promieniowania magnetycznego wpływają negatywnie na wydajność układów cyfrowych. Oddzielając streaming od amplifikacji możemy osiągnąć naszą prawdziwą wizję dźwięku high-end z większym skutkiem i przy bardziej przystępnych kosztach, gwarantując jednocześnie najdłuższą żywotność naszych wzmacniaczy i streamerów.

DANE TECHNICZNE

Cechy

Usługi strumieniowania

Wejścia

Wyjścia

Informacje ogólne

"Mój poziom zadowolenia z jakości dostarczanego dźwięku osiągnął apogeum. Po prostu nie chce się wyłączać, a spać kiedyś trzeba.

Audiofilskie urządzenie, które wspiera pełny wachlarz plików od mocno skompresowanych audiobooków w MP3 / przez FLAC w dowolnej rozdzielczości / MQA / po DSD i jest przy tym Bit-Perfect – dostarcza 100% jakości materiału ze studia. 

Musical projektuje swoje urządzenie by przetrwały lata i to właśnie to warto wziąć pod uwagę planując zakup – na rynku jest wiele „jednorazówek” i jest Musical Fidelity – wybór należy do ciebie. "


Infoaudio 02.2023

"Musical Fidelity MX-Stream to cyfrowy transport strumieniujący "bit-perfect", most sieciowy z wyjściem USB-Audio. Zbudowany dla przesyłania ultra-czystego i super-transparentnego sygnału cyfrowego zasysanego z zasobów Internetu (lub z nośników fizycznych). MX-Stream oparty został na systemie operacyjnym Volumio, nie dekoduje standardu MQA, nie działa w trybie Tidal Connect i Spotify Connect. Ma otwartą architekturę. Urządzenie zapewnia płynny, soczysty i neutralny dźwięk wysokiej klasy high-fidelity. Przeznaczone jest przede wszystkim do budowy zaawansowanych systemów audiofilskich."


Stereo i Kolorowo 12.2022

INNE

MF-MXStream-EN.PDF