NU-VISTA PRE

Nu-Vista PRE - przegląd

Bazując na naszym znakomitym układzie Nu-Vista 800, zdecydowaliśmy się pójść na całość w kierunku "w pełni zbalansowanego" Nu-Vista.

Nu-Vista PRE posiada sprawdzony i przetestowany stopień Nu-Vista wyposażony w nuvistory 6S51N w dyskretnym buforze wzmacniacza klasy A.

Informacje techniczne

Nu-Vista PRE wykorzystuje zbalansowany układ konfiguracyjny oraz zbalansowany, precyzyjnie dobrany tłumik krokowy do regulacji głośności. Oznacza to, że nawet przy niskich poziomach głośności, jak i wyższych, obrazowanie stereo będzie precyzyjne i dokładne.

W celu zapewnienia siły napędowej, w stopniach wyjściowych zastosowano parę mini wzmacniaczy mocy (odpowiednik 50W). Pracują one w klasie A na potrzeby przedwzmacniacza, co daje najlepsze możliwości wysterowania linii, zakres dynamiki, a także redukcję szumów i zniekształceń. Pojemno¶ć zasilaj±ca jest duża, a dławiki dodawane są w celu dalszej poprawy napięcia zasilaj±cego i redukcji skoków prądu impulsowego.

Zasilacz Nu-Vista PRE

Nu-Vista PRE posiada własny dedykowany zasilacz zewnętrzny.

W celu uzyskania lepszych parametrów szumów, usunęliśmy zasilacz sieciowy z jednostki głównej i wbudowaliśmy go w inną, dopasowaną obudowę. W tej obudowie wykorzystaliśmy dodatkowe miejsce na wbudowane filtry sieciowe i wyjściowe. Wyciszyło to zasilacze i sprawiło, że do wrażliwych układów audio nie docierają prawie żadne artefakty pochodzące z sieci zasilającej.

Zasilacz posiada diody LED ON/Standby i jest sterowany z panelu przedniego urządzenia. Jeśli wymagana jest całkowita izolacja od sieci zasilającej, zasilacz posiada również zamontowany na tylnej ściance mechaniczny przełącznik kołyskowy do pełnego wyłączenia zasilania. W zestawie znajduje się również pilot zdalnego sterowania Nu-Vista, który jest solidną reimaginacją stylu "Nu-Vista" w stosunku do zwykłych pilotów. Wykonany z litego materiału, ma takie same odczucia jak przedni panel urządzenia, posiada mocną wiązkę i działa na łatwo wymienialnych bateriach AAA.

Heroiczna jakość wykonania

Konstrukcja mechaniczna Nu-Vista PRE jest bezkompromisowo sztywna i solidna, zgodnie z typową tradycją Musical Fidelity. Panel przedni oraz panele boczne zostały wyfrezowane z tłoczonych profili aluminiowych i są niezwykle masywne.

Oddzielny zasilacz Nu-Vista PRE mieści wszystkie transformatory, które z natury rzeczy generują drgania mechaniczne i promieniują szkodliwe pola elektromagnetyczne. Tutaj znajdują się one jak najdalej od krytycznych obwodów wzmacniacza. To znacząco wpływa na świetny stosunek sygnału do szumu. Nu-Vista PRE jest w zasadzie odporna na wpływ wibracji z otoczenia. To samo można powiedzieć o odporności elektromagnetycznej. Masywna aluminiowa obudowa działa jak klatka Faradaya. Chroni ona wnętrze urządzenia przed zewnętrznymi polami elektromagnetycznymi, a w ten sam sposób resztę sprzętu hi-fi przed polami elektromagnetycznymi generowanymi przez Nu-Vista PRE i PRE PSU.

Legendarny Nu-Vista Stage

Nigdy wcześniej w historii hi-fi lampy Nuvistor nie były łączone z najnowocześniejszą, w pełni zbalansowaną i dyskretną technologią oraz wyrafinowanymi, nowoczesnymi technikami projektowania. Parametry techniczne Nu-Vista PRE i Nu-Vista PRE PSU są zdumiewające. Mierzą jak marzenie, ale co ważniejsze, brzmią niesamowicie. Jedwabiście gładkie, z ogromnymi transjentami i bezwysiłkowym odczuciem, które jest jednocześnie relaksujące i wciągające. Na szczególną uwagę zasługuje sposób, w jaki rzutują obrazy pomiędzy głośnikami, tak że można ich niemalże dotknąć.

Nowa Nu-Vista PRE i jej zasilacz były dla Musical Fidelity nieustanną pracą z miłości. Jesteśmy pasjonatami tego co robimy i pasjonatami lamp Nuvistor, tak jak zawsze byliśmy. Mamy nadzieję, że słuchanie Nu-Vista PRE sprawi wam tyle samo przyjemności, co nam jego tworzenie.

Lampy Nuvistor

Lampy Nuvistor zostały wynalezione w latach 50-tych ubiegłego wieku, aby rozwiązać problem wielu wad konwencjonalnych lamp. W przeciwieństwie do nich, lampy Nuvistor oferują bardzo wysoką niezawodność, niską mikrofonię, niski poziom szumów, spójność z partii na partię, niewielkie rozmiary, relatywnie niski pobór mocy i świetne osiągi techniczne.

Jedno słynne zastosowanie miało miejsce w Ampex MR-70, kosztownym magnetofonie studyjnym, którego cała sekcja elektroniki oparta była na nuvistorach. Innym ograniczonym zastosowaniem tej bardzo małej lampy były studyjne mikrofony z tamtej epoki, dobrym przykładem jest AKG/Norelco C12a, w którym zastosowano 7586.

Znalazła się ona również później w słynnym mikrofonie studyjnym Neumann U 47. Mikrofon ten był bardzo ceniony przez artystów na całym świecie i był używany przez wielu czołowych artystów nagrywających, takich jak Frank Sinatra, The Beatles, i tak dalej. Co godne uwagi, obecnie można zobaczyć mikrofon U47 wraz ze statywem, kablami i zasilaczem na eBayu za 10.999$ "Buy-it-now".

Niestety, w momencie gdy badano możliwości wykorzystania lamp Nuvistor, wynaleziono tranzystor i to był "koniec gry" dla lamp Nuvistor. Sprawa spoczywała w miejscu aż do momentu, gdy około piętnastu lat temu, firma Musical Fidelity stworzyła pierwszą z przełomowych serii Nu-Vista. Te legendarne, limitowane produkty wyprzedały się w ciągu kilku miesięcy. Dziś, piętnaście lat później, osiągają one bardzo wysokie ceny z drugiej ręki ze względu na swój piękny dźwięk, jakość wykonania i długowieczność.

DANE TECHNICZNE

Wzmacniacz wstępny

Wejście i wyjście

Informacje ogólne

INNE

5_MF-NuVistaPRE-EN.pdf