M8x TT

Pomysł Antony'ego Michaelsona na muzykę był duży, ciepły i potężny, z detalami w barwach. Jego wzmacniacze są rzadkim wyrazem tego charakteru dźwięku. W 2002 roku Antony poprosił pana Lichteneggera o pomoc w zaprojektowaniu wzmacniacza posiadającego wszystkie te cechy. Projekt był również bardzo ważny i powinien pasować do mechanicznie oszałamiających wzmacniaczy. Musical Fidelity M1 narodził się i odniósł wielki sukces. Podstawową ideą było połączenie obojętnej masy stopów metali z akrylem o zerowym rezonansie. Silnik został skutecznie odłączony od ramienia i talerza dzięki podwójnej konstrukcji obudowy. Nowy M8xTT podąża za tą samą filozofią projektowania z jeszcze bardziej wyrazistymi funkcjami technicznymi.

M8xTT w skrócie

Ramię

10-calowe ramię jest całkowicie nową konstrukcją Musical Fidelity o ultra niskim rezonansie, z przezroczystym akrylowym pierścieniem łożyska i stożkową aluminiową rurką ramienia. Ramię jest w pełni regulowane pod kątem VTA i azymutu oraz wyposażone w dwie przeciwwagi, dzięki czemu można go używać z wkładkami o masie od 6 do 20 g. Przeciwwagi są wytłumione TPE, aby zapobiec rezonansom. Z tyłu znajdują się standardowe wyjścia gramofonowe RCA, a także zbalansowane gniazda XLR, co zapewnia najwyższą elastyczność przy wyborze przedwzmacniacza gramofonowego.

Silnik i talerz

Silnik jest umieszczony na specjalnej piance w akrylowej dolnej części cokołu, aby oddzielić go od talerza i ramienia. Elektroniczna kontrola prędkości pozwala na przełączanie pomiędzy 33 i 45 RPM. Silikonowy pasek łączy silnik z dwupoziomowym, tłumionym talerzem TPE, który jest wykonany z aluminium z dodatkowymi wkładkami poprawiającymi efekt koła zamachowego.

Nóżki

Cztery aluminiowe nóżki z wytłumieniem TPE i magnetycznym wsparciem łączą dwie akrylowe podstawy z teflonowymi przekładkami pomiędzy nimi. Można regulować ich wysokość, obracając ryflowaną środkową część nóżek w celu wypoziomowania gramofonu.

W pudełku

W pudełku znajduje się ciężki, w pełni aluminiowy krążek, który stabilizuje płyty podczas odtwarzania, zapewniając najlepsze możliwe śledzenie. W zestawie znajduje się również skórzana mata gramofonowa, która stanowi doskonałą podstawę dla płyt winylowych. Korzyścią będzie mniejszy hałas i wyjątkowa charakterystyka dźwięku. Aby podłączyć M8xTT do przedwzmacniacza, w zestawie znajduje się również półzbalansowany kabel phono z pozłacanymi złączami.

DANE TECHNICZNE