M8s PRE

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

M8s jest przedwzmacniaczem bez ograniczeń. Począwszy od wydajności, poprzez możliwości podłączenia, aż po jakość wykonania i wykończenia, M8s stanowi znakomity element centralny dla niemal każdego systemu.

M8s posiada szeroką gamę wejść, w tym niskoszumowy stopień gramofonowy MM/MC, 2 wejścia zbalansowane (jedno z opcją obejścia kina domowego), 3 wejścia liniowe (jedno z opcją obejścia kina domowego) oraz w pełni skonfigurowaną pętlę magnetofonową.

Pre-amp M8s posiada bardzo wysokie marginesy przeciążenia wejścia. Oznacza to, że charakteryzuje się on całkowicie bezstresowym brzmieniem. Wyjścia mają bardzo niską impedancję i wysoki prąd, dzięki czemu może napędzić praktycznie każdą istniejącą końcówkę mocy poprzez przewody o dowolnej długości (zbalansowane lub single ended).

Pomiary techniczne świadczą o wyjątkowej inżynierii M8s'a: od ultra niskich zniekształceń do praktycznie doskonałej odpowiedzi częstotliwościowej i ultra niskiego szumu.

M8s's wysteruje każdy wzmacniacz mocy na kablu o dowolnej długości. Choć oczywiście jego idealnym partnerem jest para wzmacniaczy monoblokowych M8s-700m.

Słuchanie M8s Pre z monoblokiem M8s-700m to nie lada przeżycie. Muzyka jest odtwarzana bez napięć, bez podbarwień, z poczuciem relaksu i przejrzystości, które są muzyką dla uszu i balsamem dla duszy.

Opis ogólny

 • Prawdziwie w pełni zbalansowany przedwzmacniacz

 • Osiem wszechstronnych wejść - 1 zbalansowane XLR, przełączane MM/MC Phono, CD, Tuner, Aux 1, Aux 2, Taśma

 • Wyjścia pojedyncze i zbalansowane oraz stałe wyjście dla taśmy magnetofonowej

 • Bypass kina domowego dostępny zarówno dla wejść single ended jak i zbalansowanych

 • Niezwykła jakość wykonania

 • Niesamowita zdolność wysterowania obciążenia, z łatwością wysteruje każdy wzmacniacz mocy z dowolnym kablem o niemal dowolnej długości

 • Doskonały design, męska jakość wykonania

Konstrukcja + Budowa

Pierwszym wyjątkowym elementem przedwzmacniacza M8s jest jego prawdziwie w pełni zbalansowana konstrukcja. Większość konkurencyjnych przedwzmacniaczy o podobnych cechach to modele single-ended ze zbalansowanym wejściem i wyjściem; to nie to samo co w pełni zbalansowana konstrukcja, którą M8s oferuje.

Jakość jest kontynuowana dzięki układom przedwzmacniacza M8s, pracującym w czystej klasie A, zaimplementowanym w subtelnych i wyrafinowanych konfiguracjach.

M8s został zaprojektowany z bardzo wysokim marginesem przeciążenia wejściowego. Wysoka impedancja wejściowa plus niska impedancja wyjściowa stawia M8s w pozycji łatwego do wysterowania, a jednocześnie zdolnego do wysterowania każdej końcówki mocy.

Prześledźmy te opcje wejściowe bardziej szczegółowo. Stopień gramofonowy to niskoszumowa konstrukcja MM/MC, z bardzo dokładnym RIAA, niskimi zniekształceniami i szerokim marginesem przeciążenia - wszystko to czyni M8s świetnym partnerem dla gramofonu.

Dwa w pełni zbalansowane wejścia, trzy wejścia liniowe i w pełni skonfigurowana pętla magnetofonowa (wejście i wyjście) zapewniają dużą elastyczność dla dalszych źródeł, zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych.

Opcje obejścia kina domowego są dostępne na jednym zestawie wejść zarówno zbalansowanych jak i liniowych, co ułatwia integrację M8s z kompleksowym systemem muzycznym i filmowym.

Zaawansowana technologicznie konstrukcja M8s przekłada się na wyjątkową wydajność, która może być naukowo zmierzona. Analiza techniczna wykazała, że M8s charakteryzuje się minimalnym poziomem zniekształceń (poniżej 0,003%), wyjątkowo niskim poziomem szumów (-117dbA), szerokim pasmem przenoszenia (-3dB 75kHz) i niezwykłą odpowiedzią częstotliwościową - płaską jak linijka w obrębie pasma audio. Separacja stereo wynosi 96dB przy 1KHz.

Wreszcie, preamp M8s charakteryzuje się również wyjątkowym zasilaniem. Każdy kanał wyposażono w transformator sieciowy o mocy 350VA, z cichym napędem, przy czym każdy stopień każdego kanału wyposażono we własne obwody regulacyjne dla optymalizacji wydajności i izolacji. Dostarczanie prądu jest zmaksymalizowane dzięki ultra niskiej impedancji zasilacza.

DANE TECHNICZNE

Przedwzmacniacz

 • THD(+ szum) - single ended: <0.005%

 • THD(+ szum) - XLR Balanced: <0.004%

 • Signal to Noise Ratio: >118dB 'A'-ważone

 • Charakterystyka częstotliwościowa: +0, -1dB, 5Hz do 100 kHz

Wejścia

 • Wejścia 2 x XLR zrównoważony poziom liniowy (1 z obejściem dla kina domowego)

 • 5 x RCA / phono poziom liniowy (1 z obejściem dla kina domowego)

 • Wejście wyzwalające

Wyjścia

 • 1 x RCA pre out

 • 1 x Zbalansowane wyjście przedwzmacniające XLR

 • 1 x wyjście stałe RCA

 • Wyjście wyzwalające

Informacje ogólne

 • Wymiary - WxHxD (mm): 440 x 162 x 400

 • Waga (rozpakowany / spakowany): 17 kg / 23 kg


"Czystość możliwości odtwarzania jest niezwykła".

ALEXANDER ROSE - STEREOPLAY 09/18


"Symetryczne połączenie zapewnia jeszcze bardziej harmonijne brzmienie"

STEFAN SCHICKEDANZ, JOHANNES MAIER - AUDIO 05/13


"Doskonale!"

ALEX RÖSER, STEFAN GOEDECKE - AUDIO TEST 04/19


"Świetne przywiązanie do szczegółów!"

ASHLEY COX - AUDIO APPRAISAL 03/20

MF_M8sPre_audioappraisal_032020-EN.pdf
MF_M8-Pre_M8700m_AudioTest_042019_EN.pdf

INNE

MF_M8spre_Flier.pdf