M3X VINYL

M3x ViNYL to stopień gramofonowy, zaprojektowany tak, aby nie miał żadnych praktycznych ograniczeń. Podłączenie jest proste. Mamy wejście i wyjście. Żadne z nich nie może być przeciążone na wejściu ani ograniczone w możliwości wysterowania wyjścia. Można go ustawić na MM lub MC i dokładnie obciążyć. Oferuje on najnowocześniejsze osiągi techniczne i soniczne, podobnie jak M6x ViNYL, ale w tańszej wersji, będącej uosobieniem prawdziwego ducha high-end audio.

Filozofia projektowania

M3x ViNYL został przestawiony, podobnie jak jego większy brat M6x ViNYL, na całkowicie dyskretne obwody, co przekłada się na lepsze pomiary techniczne i lepsze brzmienie. Wyposażony jest w jedno wejście i wyjście single-ended. Ale ważne pytanie brzmi: co takiego szczególnego jest w układach dyskretnych?

Mimo, że jest to wzmacniacz Musical Fidelity w najniższej cenie, ucieleśnia nasze wartości rozpoznawcze: niepodkolorowany, bezstresowy dźwięk, wybitne osiągi techniczne i świetny stosunek jakości do ceny.

Zalety układów dyskretnych

Układ dyskretny składa się z komponentów elektronicznych, które są rozbieżnymi, indywidualnymi urządzeniami, zwanymi również komponentami dyskretnymi. Mogą to być elementy "pasywne", jak rezystory, kondensatory i cewki, jak również elementy "aktywne", którymi w naszym przypadku są tranzystory. Przeciwieństwem tego byłby układ scalony, który w łańcuchu sygnałowym wykorzystuje wzmacniacze operacyjne (Op-Amps). W naszej branży stosujemy specjalistyczne wzmacniacze operacyjne zbudowane do zastosowań audio, które pozwalają na produkcję bardzo małych i wydajnych układów elektronicznych, a także oszczędzają czas konstruktorów. Jednak niezliczone godziny testów odsłuchowych i lata doświadczeń pokazały nam, że nawet najlepsze wzmacniacze operacyjne nie mają tendencji do bycia tak neutralnymi, naturalnymi, dynamicznymi i żywymi - wszystkie te cechy są charakterystyczne dla "dźwięku" Musical Fidelity. Z tego powodu, na nowo odkrywamy naszą pasję do tradycyjnych, dyskretnych konstrukcji. Tam gdzie standardowe przedwzmacniacze gramofonowe z układami scalonymi posiadają kilkadziesiąt lub kilkaset elementów, konstrukcje dyskretne wykorzystują setki lub tysiące komponentów. Powoduje to wydłużenie procesu projektowania, ale naszym zdaniem skutkuje najlepszym brzmieniem za Wasze pieniądze.

Toroidalny transformator zasilający

Specjalny transformator audio o niskim nasyceniu rdzenia obniża poziom promieniowania elektromagnetycznego, co jest niezwykle istotne, ponieważ w przeciwnym razie żaden wzmacniacz gramofonowy nie będzie w stanie pracować poprawnie. Wraz z odległością pomiędzy transformatorem a sekcją wzmacniającą oraz ekranowaniem elektromagnetycznym, tworzymy niewiarygodnie wysoki stosunek sygnału do szumu. Jeśli pracujemy z kilkuset mikrowoltami z wkładki gramofonowej, wszystko odgrywa swoją rolę; każdy decybel stosunku sygnału do szumu jest niezwykle ważny. Po raz pierwszy zastosowaliśmy nasze nowe, autorskie rozwiązanie w zakresie zasilania, które charakteryzuje się zerowym poborem mocy w trybie czuwania. Absolutnie zero! Jest to super ekologiczny produkt i jesteśmy pewni, że nie istnieje żaden inny produkt z tak ekologiczną funkcją standby.

Pasywny korektor typu Split

Wiele innych stopni gramofonowych wykorzystuje pojedynczą sieć korekcji w globalnej pętli sprzężenia zwrotnego. Za pomocą sieci EQ, wzmocniony sygnał z wyjścia przedwzmacniacza gramofonowego jest sprowadzany z powrotem na jego wejście. Jest to wspomniana wcześniej pętla sprzężenia zwrotnego, a rezultaty, jak można sobie wyobrazić, nie są zgodne z wysokimi standardami w filozofii projektowania Musical Fidelity. M3x ViNYL wykorzystuje dzieloną pasywną korekcję w oddzielnych stopniach wzmacniających bez globalnych pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego dla swojej krzywej RIAA. Jest to bardziej kosztowne do zaprojektowania i wdrożenia, ale zapewnia najdokładniejsze odwzorowanie idealnej krzywej EQ. Podzielona pasywna korekcja pozwala na lepsze dopasowanie impedancji i mniejsze odchylenia od idealnej krzywej RIAA.

Zaawansowana technologicznie inżynieria mechaniczna i elektryczna - Ręcznie robione w UE

M3x ViNYL posiada stalowe chassis i grubą, ciężką aluminiową płytę czołową, co zapewnia wyjątkową sztywność całego systemu i jednocześnie doskonałą izolację od zakłóceń zewnętrznych. Kluczowym czynnikiem w utrzymaniu stosunku sygnału do szumu na najwyższym możliwym poziomie jest ogromna odległość pomiędzy transformatorem zasilającym a sekcją wzmacniacza. Jakość wykończenia obudowy, która jest nie tylko piękna, ale również elektroniki wewnątrz - wszystko okablowane ręcznie - jest utrzymywana przez najwyższe standardy produkcyjne, które teraz osiągamy poprzez całkowite przestawienie produkcji na Made in EU!

M3si w skrócie

DANE TECHNICZNE

Wejście MM

Wejście MC

Wyjście

Wymagania dotyczące zasilania

Waga i wymiary

Akcesoria standardowe


"Najmocniejszą stroną M3x Vinyl jest rozdzielczość dźwięku. Dźwięk zyskał nie tylko na detaliczności, ale i dynamice, zachowując jednocześnie umiar w momentach, gdy do głosu dochodziły najdelikatniejsze i najsubtelniejsze dźwięki. Gorąca rekomendacja!"

- HI FI CLASS (Polska)

 

"Tak powinny brzmieć płyty winylowe. Zdumiewająco obecny, bezpośredni i obrazowy dźwięk z wielkim poczuciem prawdy o nagraniu. Musical Fidelity M3x ViNYL otrzymuje ode mnie najwyższe możliwe noty w swojej kategorii - absolutna rekomendacja.

 STEREO I KOLOROWO (Polska)

 

"To, co wyróżnia M3x Vinyl od reszty, to eleganckie opakowanie, kompleksowe dopasowanie wkładki, doskonała jakość wykonania i obecność".

KEN KESSLER – HIFI NEWS 05/2021  

"To było tak, jakby duch projektanta Tima de Paravicini unosił się nad odrodzoną marką MF, ponieważ ten przedwzmacniacz gramofonowy ma dół, który może konkurować nawet z moimi ulubionymi konstrukcjami lampowymi. Wokale emanowały prezencją, a szczegółowość była hipnotyzująca.".

STUART SMITH – HIFI PIG 10/2021 


"Niezwykle praktyczny i prawdziwie praktyczny wszechstronny przedwzmacniacz gramofonowy".

ROLAND KRAFT – STEREOPLAY 9/2021 

"W dźwięku było poczucie fundamentalnej prostoty, która była urzekająca - a także bardzo relaksująca. M3x Vinyl ma pełniejszy dźwięk, lepszą głębię sceny i zrelaksowane opanowanie.".

NOEL KEYWOOD – HI-FI WORLD 6/2021 

MF_M3x-vinyl_hifi-news_042021_EN.pdf
MF_M3x-vinyl_hifi-pig_102021_EN.pdf
MF_M3x-vinyl_hifi-world_062021_EN.pdf
MF_M3x-vinyl_stereoplay_102021_EN.pdf

INNE

MF-M3xVinyl-SRP-EN.pdf