LS3-5A

LS3/5A został pierwotnie zaprojektowany do miejsc odsłuchowych, w których przestrzeń była ograniczona, takich jak mobilne pomieszczenia kontrolne dla telewizji. Celem była li-nearna charakterystyka częstotliwościowa do 100Hz z doskonałą jakością dźwięku. 

Dzięki obudowie typu zamkniętego LS3/5A przekonuje czystym i szybkim odtwarzaniem. Ponieważ głośnik został zaprojektowany do zastosowań studyjnych, średnica jest niezwykle szczegółowa i realistyczna. Scena dźwiękowa i obrazowanie wokali i instrumentów jest naprawdę niezwykłe. 

LS3/5A najlepiej sprawdza się w bliskim/średnim polu widzenia w odległości od dwóch do czterech metrów od słuchacza. 

Nie tylko do zastosowań profesjonalnych

Z biegiem lat LS3/5A stał się standardem branżowym w studiach muzycznych, zwłaszcza przy nagraniach klasycznych. Szybko zyskał również zainteresowanie w sektorze audiofilskim. Ze względu na niewielkie rozmiary, LS3/5A doskonale nadaje się do małych salonów. Nie dajcie się zwieść rozmiarom: Głośnik zaskakuje dużą ilością informacji z niskiego zakresu. Dzięki konstrukcji typu zamkniętego, bas jest szybki i doskonale zdefiniowany, w porównaniu z głośnikiem typu bass reflex. 

LS3/5A był produkowany przez kilku producentów głośników w ciągu wielu dekad. Musical Fidelity A1 był zawsze idealnym partnerem ze swoim wzmocnieniem w klasie A. Rezultatem była zadziwiająco czysta, szczegółowa i ciepła scena dźwiękowa. 

Musical Fidelity LS3/5A został wyprodukowany zgodnie z projektem BBC R&D 1976/29.

DANE TECHNICZNE

"Kremowo-kolorowa reprodukcja muzyki jest wyjątkowej jakości, niezwykle delikatna i subtelna, z rzadko słyszaną szczegółowością i ekspresją. Scena jest bardzo dobrze oświetlona i pełna głębi.."

"Na moje ucho, nowe Musical Fidelity to jedne z najlepiej brzmiących wriantów LS3/5a, jakie słyszałem - a słyszałem ich wiele."

STEREONET - Listopad 2023

"Analogowość…

Jest coś w tym dźwięku magicznego, aż się chce słuchać, natomiast czy w tym większy udział miały kolumny / wzmacniacz / gramofon, czy kable, tym się tu nie zajmujemy. To co wybija się na plan pierwszy, to ogromny ładunek emocjonalny opakowany w kapsułkę utkaną z delikatniejszych dźwięków."

Infoaudio 01/11/2023


"WERSJA KOLUMN BBC LS3/5a zaproponowana przez Musical Fidelity jest doskonała. Jej dźwięk nie jest podbarwiony na niskiej średnicy, a jednak skala jest porywająca. Także i scena dźwiękowa ma precyzyjnie lokowane źródła dźwięku. Kiedy trzeba w stereofonii przed nami, a kiedy indziej wokół nas i za nami. Kolumny znikają z pomieszczenia i nie jest to banalna „klisza”, a fakt.

Choć maleńkie, potrafią oddać potęgę nagrania, przede wszystkim dzięki wyższym harmonicznym. Bas jest lekki, ale wcale tego nie słychać. To znaczy słychać, co ja gadam, ale nie zwraca się na to uwagi. A to dlatego, że to kolumny o doskonale zrównoważonym dźwięku, grające jak głośnik szerokopasmowy, ale bez jego problemów z barwą i gęstością. No właśnie – 3/5a w wydaniu Musicala są nasycone i pełne. To piękne granie, jedno z najlepszych, jakie można uzyskać z tego typu kolumn.".

HIFIDELITY  07/2023